Hoppa till sidans innehåll

Resultat Topplistan 2011


 

  Namn Klass  1   2   3    4    5     6     7    8    9    10    11    12    13    14  Summa
Georg Eklöw H12 74 59     63 100 89 66 81 89 100 79 78 75 765

William Nilsson H16 68     82 78 97   83 80 75 83 85   77 740
Hanna Lagerberg D12         52 58 100 96 81 88 90 68   100 733
Måns Hellgren H16   70 75 84 79 63 85 74 67 78 76 85 80 86 728
Alice Törnlund D16     45 78   88 60 80 77 69 75 85 79 72 703
Melvin Jakobsson H10 87   97 74 86 44 99 67       74   75 703
Jonathan Berglind H16 81   61 78 68 87   61 73 65 58 73 75 65 665
Adam Hedberg  H12 72     68 55 90 67 60 68 79 54 80   73 657
Axel Kudinoff H12 61   68 50   59 82 73 72 62 79 80 59 58 635
10  Alexander Nilsson H16     43     73 76 65 67 56 56 64 69 65 591
10  Matilda Renlund D16 55 99 65 70 53 100 73             76 591
12  Linda Renner D10             100 78 96 58 100 81   73 586
13  Mattias Ivarez H12 67   40 57 52 77 63     66 56 64   58 560
14  Hugo Lindbärg H12       62   83 58   53 51 51 71   57 486
15  Linus Backlund H14 44   64   56 57 62 74 59 58 41 50     480
16  Katarina Norrby D10       67 61 100 79         58   56 421
17  Max Hård H16     44     63 57         70   63 297
18  Tilde Backlund D10                   100   94   100 294
19  Filip Wåhlin H10           62 86         62   50 260
20  Martina Sallerstedt D16K       38         41 67 44     56 246
21  Olof Lissmats H14K                   85       36 121
22  Henning Larsson H14 48         43 26               117
23  Samuel Fogelberg H12           58                 58
24  Elias Englund H14                       50     50
25  Filip Sigrand H12                           48 48
26  Filip Möller  H12                           38 38
26  Sanna Hedberg D10                           38 38
28  Ludvig Sigrand H10                           36 36
29  Malin Adolfsson D12                           26 26

 

 

Observera att bara 8 resultat räknas med i Totalsumman, de sämsta resultaten är borträknade. Ungdomsseriefinalen kommer att räknas för samtlliga, totalt kan det då bli 9 tävlilngar som räknas.

 

Tävlingar som ingick i Ungdomslistan 2011

 

3 april                 IFK Lidingö (medel)

8 april                 Väsby OK (natt)

17 april               Söders-SOL Tyresö (lång)

5 maj                  Järfälla OK (sprint)

7 maj                  Hellas Orientering/Ravinen/Haninge

10 maj                Ungdomsserien OK Södertörn

24 maj                Ungdomsserien Snättringe SK

 

14 augusti         Järla Orientering (lång)

21 augusti         Sundbybergs IK (medel)

27 augusti         Solna OK, DM-lång

28 augusti         Waxholms OK, DM-Medel

31 augusti         Ungdomsserien – Regionfinal, Haninge SOK

2 september     OK Ravinen, DM-Natt

2 oktober         Bromma-Vällingby SOK, Ungdomsseriefinalen

Uppdaterad: 18 SEP 2013 18:33 Skribent: Annica Hedberg

Postadress:
OK Södertörn - Orientering
Box 148
12323 Farsta

Besöksadress:
Farstanäsets Friluftsgård Orienterarvägen 10
12352 Farsta

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: sekreterare@oksodert...

Se all info

 

 


Sponsorhuset

Om sponsorshuset 


 


Hitta ut Farsta


 Stockholm trail


Stockholm CIty Cup - Sprintorientering


OK Södertörn ingår i 25-manna föreningen.