Hoppa till sidans innehåll

Resultat Topplistan 2014


      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 18 Totalt
1 Tilde Backlund D14 98 92 92 100 94 98 100 100 83 100 100 100 100 89 100 100 100 900
2 Hanna Lagerberg D14       95 99 100 89 86 83 95 100 91 82 100 71 87 84 853
3 Björn Renner H10     67 85 78 83 100 100 87 80 73 52   63     85 771
4 Linus Backlund H16   83 81 87 83   90 90   84   75         84 757
5 Niklas Erlandsson H10   71 81 75 90   73 95   83 88 70 88 86     67 753
6 Ludvig Sigrand H12     50   55 76 78 100 77 80 95 79 75 69 79 80 80 748
7 Linda Renner D14     59 61 84 78 100 93 85 74 82 67   63 68 78 71 739
8 Sara Möller D12   65 61 73   85 100 100 62   85 51       85 60 715
9 Sanna Hedberg D12   66 64 70 47 70 93 49 62 76 79 58 78 84   73 72 695
10 Filip Möller H14   68 74 86 84 67 56 96 55   73 62 58 67 63   71 686
11 Ella Andersson D14     79   84 66 97 76       70 57 74   64 68 678
12 Ylva Sanden D14   79 69 73 59 75 90 80 49 67 67 70   64 47 66 73 676
13 Adam Hedberg H16 50   65 87 77 60 78 86 77   62   56 53     50 642
14 Melvin Jakobsson H14   72 65 74 72 68 86   51 53 65 63     73 61 62 637
15 Hanna Söderlund D14     79 85   85 85 64     85 85         60 628
16 Hugo Lindbärg H16   64 69   72 64 68   68   71 63 68 69     76 625
17 Georg Eklöw H16 64 76 82 85 72 76 70 56 85 71   52   74       621
18 Mattias Ivarez H14   67 56 81 69 62 66 67 78             55 64 610
19 Lotten Sanden D14   63 51 48 63   82 63     73 61     61 45 71 588
20 Elisabet Larsson D10             71 100 61 58 76   58 62     94 580
21 Andreas Skeppling H14     58 54 76 45 59 71 55 69 67 57       71 49 577
22 Malva Lindbärg D12   74 79 85   85     51   49 44   64     44 575
23 Katarina Norrby D14     54   46 73 70 73 46 42 65 53 49 60 55 53 54 557
24 Malin Adolfsson D14     51       87 37 74 66 63 42   51     57 528
25 Ester Andersson D12         66   75 47   61 55 49   71     55 479
26 Marie Crona D12           80 85 85       80   64     53 447
27 Ludwig Berglind H12   34   33 37 34 62 63     55 45         49 412
28 Max Österling H10             91 95   85   74         67 412
29 Mattis Sanden H12   53 30 48 42   47 66     33       35   42 396
30 Axel Kudinoff H16   53 74 72   51 64   75                 389
31 Sofia Zilling D14           35 81 45   43 59   36 41     32 372
32 Andreas Magnevall H16                   85   85 85       78 333
33 Viktor Zilling H10           42   79   55 65     43     38 322
34 Tove Erlandsson D12   46 37       35 45   46 30 18         34 291
35 Simon Österling H16             61     35 54 47         85 282
36 Ingemar Sanden H12     45   38   50 74                 46 253
37 Marcus Hellgren H16             85 85                 66 236
38 Elvira Holmberg D10               71     46 57         43 217
39 Olof Lissmats H16               54 54   55           45 208
40 Måns Abrahamsson H12             62 79                 61 202
41 Olof Andersson H10                   49 41 52   57       199
42 Greta Häger D10                     42           66 108
43 Filip Sigrand H14                                 67 67
44 Erik Adolfsson H16                                 56 56
45 Martin God H12                     53             53
46 Linus Hernander H10                                 47

47

47 Johannes Norrby H10                                 38 38

 

De åtta bästa tävlingarna räknas, samt Ungdomsseriefinalen som alla får räkna in.

 

Tävlingar som ingår i Topplistan 2014

 

1. 4 april                 Väsby OK, Natt(HD16)

2. 21 april               Järfälla OK, Långdistans

3. 27 april               IFK Tumba/Snättringe SK, Långdistans

4. 1 maj                  Gustavsbergs OK, Långdistans

5. 7 maj                  Mälarhöjdens IK, Sprint-DM

6. 11 maj                Järla IF, Medeldistans

7. 13 maj                OK Södertörn, Ungdomsserien

8. 22 maj                Järla IF, Ungdomsserien

 

9. 16 aug                OK Södertörn/Söder-Tyresö, Medeldistans

10. 23 aug              Attunda OK, Långdistans

11. 27 aug              IFK Tumba, Regionfinal ungdomsserien

12. 31 aug              Tullinge SK/Skarpnäcks OL, Långdistans

13. 6 sep                Skogsluffarnas/Sigtuna, DM-långdistans

14. 7 sep                Rånäs OK, DM-medeldistans

15. 12 sep              Täby OK, DM-natt

16. 19 sep              OK Ravinen, Natt (HD12-14)

17. 27 sep              Hellas, Medeldistans, UTGÅR! pga strukna klasser.

18. 5 okt                Solna OK, Ungdomsseriefinalen

Uppdaterad: 03 DEC 2014 15:41 Skribent: Annica Hedberg
E-post: This is a mailto link

Postadress:
OK Södertörn - Orientering
Box 148
12323 Farsta

Besöksadress:
Farstanäsets Friluftsgård Orienterarvägen 10
12352 Farsta

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: sekreterare@oksodert...

Se all info

 

 


Sponsorhuset

Om sponsorshuset 


 


Hitta ut Farsta


 Stockholm trail


Stockholm CIty Cup - Sprintorientering


OK Södertörn ingår i 25-manna föreningen.