Hoppa till sidans innehåll

Resultat Topplistan 2015


      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Totalt
1 Hanna Lagerberg D16 100 88 78 100 85 93 100 100 100 97 82   100 74 100 87   100 897
2 Niklas Erlandsson H10     85       98 97 84     89 93 88 85   88 92 815
3 Ylva Sanden D14 78   89 67 57 71 88 100 96 67 100 83 81 69 77 76 79 93 809
4 Tilde Backlund D14 100 100   100 90 100 100 91 99 100   100 82 92 100 100     800
5 Hugo Lindbärg H16 90 81 78 83 65 68 84   100 84 76   87 72 75 85 67 87 781
6 Georg Eklöw H16 87   80 65         71     80 79 80 86 87 84 97 760
7 Elisabeth Larsson D12 62   45 78 61   39 100 100   76   100 79 93     70 758
8 Linda Renner D14 80 94 92 67 68 81 73 98 98 85 62 85 93 95 93 89 78   752
9 Filip Möller H16 86   74 84 62 67   89 85 89 65 61 75 71 71   69 85 738
10 Lotten Sanden D14 61     74 71     87 99 67   70 70 76 48 86   81 714
11 Mattias Ivares H16 72   68   65   72 78 87 79   83 79 77 75 51   82 712
12 Sara Möller D14 68   78 70 68 51   73 100 74   54 59 85 67   57 84 699
13 Björn Renner H12 68   39 74 67 66 79 85 97 61   72 65 60 54   64 73 681
14 Melvin Jakobsson H14 70 56 71 62 54 66 68 84 100 67   66 72     46 58 70 668
15 Ester Andersson D12     62 74   54 64 75 94 75     72         84 654
16 Katarina Norrby D14 63 90 71 54 52 56 66 68 87 65   76 75 71 73 72     615
17 Simon Österling H16     63 61 59 55 71 74 63 77 55             86 609
18 Ella Andersson D16       71 43 57 77 69 68 94     47         78 604
19 Ludvig Sigrand H14 59 51 57 46 71   61 89 72       60 57       74 600
20 Linn Olsson D12 37         72   85 82   64 71 83 53   33   50 597
21 Andreas Magnvall H16     57 48     56 46 70 72 56 63 68 64 62 52 67 72 594
22 Tove Olsson D10 37             100 69   70 74 88       67 86 591
23 Max Österling H12     61     61   76 76     63 64     50 56 61 568
24 Sanna Hedberg D14 53     46 61 63 71   63 55 54 64 55 72 61     51 561
25 Sofia Zilling D16 49   55 52 34 52 77 55   58 46 45         40 70 514
26 Adam Hedberg H16       61 52   72 46 70 80     63         68 512
27 Alexander Magnvall H12           50   85 69 26   71 58       67 53 479
28 Mattis Sanden H12 55     39       58 61 52 47   58     37   58 465
29 Axel Kudinoff H16     77   72     63 98 84               44 438
30 Viktor Zilling H12     32 44 44   38 58 67   35   56       44 45 431
31 Johannes Norrby H10 50   54 44 71   49 32 72 36 43               419
32 Malin Adolfsson D16           85   85 85                 71 326
33 Malva Lindbärg D14                 85       75 75       73 308
34 Andreas Skeppling H14 69 53   48     59     66                 295
35 Ludwig Berglind H12 58   52     54       61     64           289
36 Marie Crona D14               85 66       77         47 275
37 Olof Andersson H10               64 77       49         60 250
38 Elvira Holmberg D10               76 92                 43 211
39 Greta Häger D10               54         58         52 164
40 Sima Abdulla D12                       29 49         50 128
41 Emil Mård H16               85                     85
42 Alexander Schandl H14               85                     85
43 Martin God H12                 78                   78
44 Max Nordin H14                                   72 72
45 Emma Henriques D10                                   66 66
46 Erik Adolfsson H16                                   60 60
47 Lovisa Bergsten D10                                   55 55
48 Ingemar Sanden H12           51                         51

 

Slutställning 2015, där de 8 bästa tävlingarna räknas samt att alla får räkna in ungdomsseriefinalen.

 

Tävlingar som ingår i Topplistan 2015

 

1.    6 april           IFK Lidingö SOK (medel)

2.   10 april          Väsby OK (natt)

3.   19 april          Mälarhöjdens IK (medel)

4.   25 april          Gustavsbergs OK (lång)

5.     1 maj           Järfälla OK (medel)

6.     3 maj           Järla Orientering (medel)

7.     6 maj           Waxholm OK, DM-sprint

8.   12 maj           Ungdomsserien , Skogsluffarna

9.   28 maj           Ungdomsserien, Järla

10. 29 maj   Sommarläger sprint, Tullinge

 

11. 16 aug           Attunda OK, (lång)

12. 22 aug           OK Södertörn (lång)

13. 26 aug           Regionfinal ungdomsserien, Skogsluffarna

14. 29 aug           Långhundra IF (Medel-DM)

15. 30 aug           Långhundra IF (Lång-DM)

16.   4 sep           OK Älvsjö-Örby (Natt-DM)

17. 19 sep           Tullinge/Skarpnäck (medel)

18.   4 okt            Ungdomsseriefinalen, Sundbybergs IK

Uppdaterad: 18 OKT 2015 21:04 Skribent: Annica Hedberg
E-post: This is a mailto link

Postadress:
OK Södertörn - Orientering
Box 148
12323 Farsta

Besöksadress:
Farstanäsets Friluftsgård Orienterarvägen 10
12352 Farsta

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: sekreterare@oksodert...

Se all info

 

 


Sponsorhuset

Om sponsorshuset 


 


Hitta ut Farsta


 Stockholm trail


Stockholm CIty Cup - Sprintorientering


OK Södertörn ingår i 25-manna föreningen.