Hoppa till sidans innehåll

Aktuella resultat och anmälningar

Klubbresultat och anmälningar, hämtade ifrån Eventor

Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-05-01IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOK120349Klubbresultatlista
2019-05-02Ungdomsserien, #1, krets Söder 3OK Södertörn18387Klubbresultatlista
2019-05-03 - 2019-05-03Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla Orientering99725Klubbresultatlista
2019-05-04Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla Orientering189557Klubbresultatlista
2019-05-04Roslagshelg, långOK Roslagen4281Klubbresultatlista
2019-05-05Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SK188652Klubbresultatlista
2019-05-05Vårträffen på GotlandVisborgs OK1751Klubbresultatlista
2019-05-05Roslagshelg, medelOK Roslagen5164Klubbresultatlista
2019-05-06Myrstugu-sprintSöders-Tyresö214Klubbanmälningslista
2019-05-06 - 2019-05-06Fredrika Bremer MikroplockmästerskapAttunda OK132Klubbresultatlista
2019-05-07Veteran-OLNyköpings OK1081Klubbresultatlista
2019-05-08LjungsbrokampenOK Skogsströvarna5591Klubbresultatlista
2019-05-08DM, sprint, StockholmTäby OK93136Klubbresultatlista
2019-05-09Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IF891Klubbresultatlista
2019-05-09 - 2019-05-09Knock-out dag UppsalaSvenska Orienteringsförbundet
OK Linné
463Klubbresultatlista
2019-05-11Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
8516Klubbresultatlista
2019-05-11Gävleloppet, medelGävle OK3932Klubbresultatlista
2019-05-11Lång-KM (OK Södertörn & IFK Enskede)IF Löjp11069Klubbresultatlista
2019-05-11Lång-KM (Skogsluffarnas OK & Skarpnäcks OL)IF Löjp11069Klubbresultatlista
2019-05-11Sprint-KM (OK Södertörn)IF Löjp5049Klubbresultatlista
2019-05-12Närkekvartetten, #2, medelHagaby GoIF Örebro
Garphyttans IF
8316Klubbresultatlista
2019-05-12Skogis Cup nr 3Garda OK472Klubbresultatlista
2019-05-14 - 2019-05-14Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Skogsluffarnas OK17654Klubbresultatlista
2019-05-15 - 2019-05-15Stockholm City Cup, #1Sundbybergs IK
OK Södertörn
134027Klubbresultatlista
2019-05-18OL-touren Falun, långOK Kåre94327Klubbresultatlista
2019-05-18FilipstadsträffenFilipstads OK3351Klubbresultatlista
2019-05-18 - 2019-05-18Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OK6886Klubbresultatlista
2019-05-18MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK Kåre2726Klubbresultatlista
2019-05-19VikingträffenIK Vikings OK2731Klubbresultatlista
2019-05-19MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK Kåre2677Klubbresultatlista
2019-05-19OL-touren Falun, medelOK Kåre80825Klubbresultatlista
2019-05-19 - 2019-05-19Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OK5756Klubbresultatlista
2019-05-20Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IF781Klubbresultatlista
2019-05-20 - 2019-05-20Fredrika Bremer LångsträcksmästerskapAttunda OK167Klubbresultatlista
2019-05-21Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
721Klubbresultatlista
2019-05-22 - 2019-05-22Stockholm City Cup, #2Sundbybergs IK
OK Södertörn
124029Klubbresultatlista
2019-05-24StOF Sommarläger Medeldistans (UP)Järfälla OK
Väsby OK
43720Klubbstartlista
2019-05-24 - 2019-05-26StOF SommarlägerJärfälla OK
Väsby OK
191Klubbanmälningslista
2019-05-25JVM-tester, dag 1, medelMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
1082Klubbanmälningslista
2019-05-26JVM-tester, dag 2, långMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
1012Klubbanmälningslista
2019-05-28Stockholm City Cup, #3Sundbybergs IK
OK Södertörn
87127Klubbanmälningslista
2019-05-31SM, sprint, publiktävling, medelLjusdals OK
Forsa OK
Hudiksvalls OK
OK Dellen
383Klubbanmälningslista
2019-05-31ÖvikssprintenSkogslöparna252Klubbanmälningslista
2019-05-31 - 2019-06-01SM, sprint, individuellForsa OK
Hudiksvalls OK
OK Dellen
Ljusdals OK
3259Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
OK Södertörn - Orientering
Box 148
12323 Farsta

Besöksadress:
Farstanäsets Friluftsgård Orienterarvägen 10
12352 Farsta

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info